הכיוון: קדמא

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב whatsapp
מלון קדמא, עיצוב פנים רות ארד, צלם אסף פינצוק (4)

מלון קדמא, עיצוב פנים רות ארד, צלם אסף פינצוק (4)

מלון קדמא, עיצוב פנים רות ארד, צלם אסף פינצוק 

תקופת הקורונה עושה חשק להתנתק, בקטע טוב. אנחנו מתחברים לקרקע, מחפשים חיבור לשורשים, לראשוני, לאמיתי. פחות פילטרים, יותר חוויה אותנטית. מלון קדמא, שתכנונו החל עוד הרבה לפני ה- CORONA TIME יצר חיבור מרגש אל הטבע ואל השורשים ההיסטוריים. מדובר במלון יוקרה שמציע מידה רבה של אותנטיות וחיבור אל הלב המדברי. המלון, מבית ישרוטל, ממוקם בשדה בוקר. מדובר בחאן שמעניק חוויית אירוח ייחודית, המתבססת על עיצוב פנים מדויק, שילוב של עיצוב עילי בהתאמה הרמונית להלך הרוח ולנוף המדברי. על הקו הייחודי שעובר כחוט השני בין כל מתקני המלון, אחראית  מעצבת הפנים רות ארד.

מלון קדמא, עיצוב פנים רות ארד, צלם אסף פינצוק
מלון קדמא, עיצוב פנים רות ארד, צלם אסף פינצוק

המלון עצמו ממוקם על דרך הבשמים, אחת מדרכי המסחר החשובות בעת העתיקה, ששימשה למעבר סחורות מדרום חצי האי ערב אל חופי הים התיכון. כיום מאפשרת הדרך יציאה לטיולים, בעקבות סוחרי העבר, תוך חיבור לנוף המדברי המרהיב. האלמנטים המדבריים משתלבים בעיצוב חללי המלון, החל ממשרביות אותנטיות, בדים אווריריים תואמי אקלים, שטיחים בדוגמאות מסורתיות, זאת לצד ספא ומסעדה פעילים שממשיכים אף הם בקו אדריכלי דומה.

 

עיצוב פנים רות ארד, צילום אסף פינצוק
עיצוב פנים רות ארד, צילום אסף פינצוק
עיצוב פנים רות ארד, צילום אסף פינצוק
עיצוב פנים רות ארד, צילום אסף פינצוק

 

 

 

קונספט: הקונספט של המלון נוצר בהשראת חאן הדרכים ששימש את הסוחרים הנבטים שעברו דרכו בעת מסעם.

אדריכלות ועיצוב: המבנה תוכנן על ידי האדריכלית לאה רובננקו כחאן דרכים. חדרי המלון בנויים סביב חצר פנימית שמהווה נווה מדבר עכשווי. עיצוב הפנים עליו היתה אמונה המעצבת רות ארד, ארך כשלוש שנים. בהשראת החאן יצקה ארד את הגוון הירוק אל תוך פלטת הגוונים, ובחרה בכדורי זכוכית שתלויים מתקרת הלובי וממשיכים את רעיון האואזיס.

ארד מסבירה:  "הרעיון היה לייצר מקום שמזדהה עם המדבר ובא לידי ביטוי בעיצוב, בצבע ובחומרי הגמר. ההנחה הזאת הובילה אותי להשתמש בטיח מאבן חול מקומית, ובשילוב של עץ ומתכת כחומרים נוספים. המונוכרום העיצובי של המלון נשאר על סקלת החומים. גופי התאורה עוצבו ככוכבים ולפידים. צירי התנועה מקורים בסנדות שמייצרות משחקי אור וצל. הפריטים הנלווים שמעטרים את החלל – עבודות המקרמה, הכדים, והשטיחים, נראים כמו השלל שהעבירו הנבטים במסעות שלהם".

החדרים: במלון 163 חדרים שנבנו סביב חצר פנימית שבמרכזה בריכה ועצי פרי המאפשרים בילוי אינטימי ומנוחה בצל העצים הפסטורליים. החדרים משדרים פשטות עיצובית, שתואמת את המדבר. ארד מספרת שהחדר בנוי מאבן חולית, שבאה לדי ביטוי גם כריצוף וגם כחיפוי, כולל חדרי הרחצה. אלמנט השוקת, שתוכנן בהשראת אורח החיים הנבטי, ממוקם ככיור מרכזי בחלל הרחצה. ברוב החדרים הסלון ממוקם לפני המיטה, מאחר שקונספט האירוח המדברי שם דגש על אירוח לפני הלינה. למרות זאת, קיבל אזור השינה את מלוא תשומת הלב – חופת מקרמה תלויה מעל המיטה ועם כיוון התאורה כלפיה, נוצר קסם גיאומטרי מהפנט. החדרים מדגישים מפגשי פינות מעוגלים, גם הם בהשראת הנבטים.

בריכת המלון: במלון שלוש בריכות: בריכת שחייה מרכזית, בריכת ילדים ובריכה בחמאם. מקורות המים במתחם המלון מהווים נדבך נוסף המחזק את היות המלון אינטרפרטציה עכשווית לנווה מדבר.

מסעדת המלון: ארד מסבירה על עיצוב הפנים של מסעדת המלון: "המסעדה ממוקמת במבנה המרכזי, וכוללת בופה רחב ידיים עשוי אבן כורכרית מקומית. במרכז המסעדה יצרתי סוכה שמסמלת את ההפוגה מהנדודים של הנבטים. שני ארונות מתכת גדולים משני צידי הסוכה יוצרים מידה של אינטימיות בין חלל האוכל המרכזי לבין אזור הישיבה. החלל כולל גם מרפסת שצופה לבריכה שגם היא מייצרת אזור אינטימי יותר בעת הארוחה".

שטחי החוץ: בשטחי החוץ ניטעו עצי פרי ודקלים על מנת להעמיק את חוויית נווה המדבר. תחושה של בוסתן שמספק לאורח חוויית שפע. שטחי החוץ כוללים גם שטחים הסמוכים למבני המגורים והם כוללים מרפסת וחצר פרטית.

המיוחד ביותר במלון : לדברי ארד "הקונספט של המלון בא לידי ביטוי בכל חללי המלון ללא יוצא דופן. האורחים משתתפים בחווייה מאוד אותנטית. נוצרה שפה עיצובית חדשה וייחודית. משהו חדש, מעין בריאה של משהו שטרם נראה".

עוד משהו שכדאי לדעת: המלון מתהדר גם בחדר יין, שהכניסה אליו היא דרך "דלת סודית". ארד מדגישה כי שווה לגלות אותה.

 

 

 

 

 

 

 

 

עיצוב פנים רות ארד, צילום אסף פינצוק
עיצוב פנים רות ארד, צילום אסף פינצוק

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

הוסף למועדפים שלי הסר מהמועדפים שלי

עוד ב-hotels

הניוזלטר של top

להתעדכן לפני כולם בכל מה שקשור לחיים הטובים: קולינריה, מלונות, תכשיטים ועוד.

©All Rights Reserved to top members 2020